Svatební šaty


Co jsou to svatební šaty?

Wikipedia je definuje jako dámský oděv, který má na sobě nevěsta během svatebního obřadu. Barva a střih pak závisí na dané kultuře a regionu i sociálním postavení.

Svatební šaty procházely svým vývojem, tak jako ostatní módní trendy v oblékání, které často do určité míry zohledňovaly. Dnešní nejběžnější svatební šaty se svými dlouhými sukněmi a vlečkami a bohatým zdobením se vrací daleko do minulosti a vycházejí z Viktoriánské éry

V barvě dnes převládá bílá nebo champagne, výrazně se nedoporučuje černá (která je považována za pohřební barvu) a z historie ani červená (jenž byla spojována s prostitutkami).

Kde svatební šaty pořídit?

Existují 3 základní způsoby pořízení svatebních šatů:

  • zapůjčení ve specializovaném svatebním salonu
  • jejich zakoupení, rovněž obvykle ve svatebním salonu
  • ušití na míru od zkušeného módního návrháře

V Česku je v současnosti zvykem si svatební šaty z praktických i finančních důvodů půjčovat, v řadě západních zemí jsou však kupovány a v šatníku glorifikovány.

Na co si dát při pořízení svatebních šatů pozor?

Vždy si vybrané svatební šaty pečlivě vyzkoušejte, nechte se v nich vyfotit, vezměte si s sebou na jejich zkoušení doprovod (kamarádku, maminku...)

Ve svatebním salonu máte jistotu, že o Vás bude pečlivě a odborně postaráno, svatební šaty Vám budou upraveny na míru a dostanete k nim i všechny potřebné doplňky, jako spodnici, závoj a nezbytnou svatební bižuterii.

Pamatujte na to, že vybíráte šaty pro jeden z nejdůležitějších okamžiků ve svém životě, kdy na Vás budou upřeny oči desítek svatebních hostů i objektivy kamer a fotoaparátů, které Vaši svatbu navěky zdokumentují.

Věnujte proto maximální pozornost kvalitě použitého materiálu a jejich střihu, tak aby Vám poskytovaly krom krásného vzhledu i dostatek pohodlí a vy jste se během dlouhého svatebního dne mohla plně věnovat všem příjemným starostem, vyjma problémů s kvalitou svých svatebních šatů.

Další užitečné informace o svatebních šatech

V košíku máte 0 položek

DOKONČIT NÁKUP
Loading

Pro nevěstu

Pro ženicha

Pro hosty

Na stůl

Na auto

Kolekce

Snubní prsteny

Vše ostatní

Pronájem vozu

POŠTOVNÉ
  • osobně 0 Kč (adresa)
  • platba převodem 109 Kč
  • dobírkou 149 Kč
INFORMACE
Originální svatební oznámení

Svatební oznámení

Zobrazit kolekci
TOPlist